Xnet.pl - oprogramowanie
Strona główna
O firmie
Jak zamówić
Regulamin
FAQ
Licencje
Kontakt


 
Informacja handlowa
 
42 632 23 32
[email protected]INNE
ABBYY
ADOBE
AUTODESK
COREL
MICROSOFT
SYMANTEC
PROGRAMY DLA EDUKACJI
Dystrybutor oprogramowania

FAQ

Najczęściej zadawane pytania / odpowiedzi
InneInne
Co to jest Nero 9 
Nero 9 to prosty w obsłudze, a zarazem wydajny pakiet multimedialny, umożliwiający tworzenie, zgrywanie, kopiowanie, nagrywanie, edycję, udostępnianie i przesyłanie materiałów online. Możesz udostępniać muzykę, materiały wideo, zdjęcia lub dane rodzinie i przyjaciołom i cieszyć się nimi w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki intuicyjnemu centrum poleceń Nero StartSmart, Twój cyfrowy świat stanie się jeszcze bardziej elastyczny, przystępny i interesujący.

 

 
Co to jest Nero StartSmart? 
Nero StartSmart 9 to proste narzędzie centralnego sterowania i dostępu do zadań, umożliwiające pełne korzystanie z funkcji dostępnych w Nero 9. Dzięki Nero StartSmart 9 wszystkie przydatne opcje pakietu Nero 9 znajdują się w zasięgu ręki, a praca nad cyfrowymi projektami staje się jeszcze prostsza.

 

 
Mój komputer korzysta z systemu Windows Vista® Premium. W jaki sposób Nero 9 wzbogaca Windows Vista®? 
Nero 9 posiada wbudowane funkcje wzbogacające system Windows Vista®. Dzięki Nero DiscCopy Gadget możliwe jest kopiowanie płyt dowolnego formatu za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Ponadto Nero 9 jest kompletnym i samowystarczalnym pakietem, zapewniającym bezpośredni dostęp do wszystkich zadań za pośrednictwem narzędzia centralnego sterowania - Nero StartSmart.

 

 
Dlaczego potrzebuję Nero 9, jeżeli używam Windows® Media Center? 
Windows Media Center oferuje ograniczoną obsługę najnowszych standardów telewizyjnych, podczas gdy Nero Live z pakietu Nero 9 obsługuje wszystkie standardy, jest dużo wygodniejszy w użyciu i ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Ponadto może obsługiwać aż do czterech różnych tunerów telewizyjnych i ma wbudowaną opcję Picture-in-Picture, umożliwiającą oglądanie 2 kanałów równocześnie.

 

 
Czy Nero zapewnia bezpłatne aktualizacje Nero 9? 
Tak. Nero regularnie dostarcza aktualizacji pakietu Nero 9, dostępnych bezpłatnie od momentu pierwszego zakupu, wzbogacających świat cyfrowych możliwości o najnowsze funkcje.

 

 
Czy przy pomocy Nero 9 mogę tworzyć filmy wideo do odtwarzania na urządzeniach obsługujących płyty Blu-ray? 
Tak. Dzięki Nero 9 możesz przechwytywać filmy wideo bezpośrednio z kamery na płytę Blu-ray (w formacie BD-AV). Po konwersji filmy, które posiadały format High Definition, zachowują ten format. Ponadto Nero 9 dopasowuje format plików wideo nagranych w Standard Definition tak, aby możliwe było ich odtwarzanie w urządzeniach obsługujących płyty Blu-ray w formacie High Definition, takich jak PlayStation® 3.

 

 
Chciałbym edytować fotografie zrobione aparatem cyfrowym. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. Nero 9 zapewnia profesjonalne narzędzia ułatwiające edycję zdjęć. Możesz między innymi regulować jasność, usuwać efekt czerwonych oczu, zmieniać rozmiar fotografi i wiele więcej, a wszystko to w wygodnym i łatwym w obsłudze interfejsie Nero 9.

 

 
Chciałbym zmontować filmy wideo z wakacji i nagrać je na jedną płytę DVD. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. Dzięki Nero 9 możesz nagrywać płyty DVD z własnymi filmami wideo. Nowe, inspirujące szablony menu 3D pozwalają na dodanie profesjonalnego zakończenia do filmów oglądanych na odtwarzaczu DVD. Możesz również montować własne filmy wideo - wycinając lub łącząc sceny, dodając dubbing i wiele więcej, a następnie nagrać je na płytę CD lub DVD.

 

 
Czy Nero 9 umożliwia import i obróbkę plików wideo QuickTime? 
Tak. W Nero 9 można odtwarzać i edytować pliki wideo QuickTime.

 

 
Nagrałem kilka programów telewizyjnych, które teraz chciałbym zmontować. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. Nero 9 umożliwia proste tworzenie i montaż filmów wideo. Możesz zaimportować ulubione programy telwizyjne, automatycznie wykryć i usunąć reklamy. Możesz zapisywać swoje pokazy jako wideo na dysku twardym lub nagrywać je na płytę. Ponadto Nero 9 umożliwia przechwytywanie muzyki z nagranych klipów muzycznych i proste dodawanie jej do kolekcji MP3.

 

 
Czy Nero 9 umożliwia import filmów wideo z kamery AVCHD i ich montaż? 
Tak. Dzięki Nero 9 możesz importować, tworzyć i edytować materiały wideo AVCHD, dostosowując wygląd domowych filmów wideo do własnego pomysłu. Dużą zaletą Nero 9 jest opcja Smart Encoding dla AVCHD, pozwalająca zaoszczędzić mnóstwo czasu przy konwertowaniu projektów do formatów na płyty AVCHD lub BD-AV.

 

 
Chcę w prosty sposób dzielić się moimi filmami wideo i zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie za pośrednictwem MySpace, YouTube™ i My Nero. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. Nero 9 pozwala w prosty sposób udostępniać i oglądać swoje filmy wideo i zdjęcia dzięki wbudowanej funkcji szybkiego przesyłu do YouTube™, MySpace oraz My Nero za pomocą Nero Vision.

 

 
Czy mogę używać Nero 9 do tworzenia i przesyłania filmów wideo do urządzeń PSP™ oraz iPod®? 
Tak. Nero 9 umożliwia konwertowanie filmów wideo zarówno dla urządzeń iPod® i PSP(tm), jak i innych kompatybilnych urządzeń, dzięki czemu możesz cieszyć się swoimi filmami nie tylko w domu, ale i poza nim.

 

 
Mam kilka starych kaset VHS, które chciałbym przekodować do formatu cyfrowego. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Oczywiście. Przy pomocy Nero 9 możesz przesyłać na komputer zawartość kaset VHS, S-HVS, Video 8 lub Hi-8. Do tego celu potrzebna jest odpowiednia karta przechwytująca wideo, dopasowana do sygnału wyjściowego kamery lub kasety VCR. Po podłączeniu do komputera i wprowadzeniu właściwych ustawień zgodnych z instrukcją obsługi sprzętu, możesz korzystać z prostych i wydajnych narzędzi przechwytywania i edycji dostarczanych przez Nero 9. Dostępne są nawet opcje automatycznego wykrywania scen, umożliwiające wycinanie klipów i ich porządkowanie podczas nagrywania.

 

 
Czy Nero 9 umożliwia planowe nagrywanie programów telewizyjnych? 
Tak. Nero 9 pozwala nagrywać i porządkować ulubione programy telewizyjne. Korzysta w tym celu z informacji EPG zawartych w strumieniu sygnału dostawcy usług telewizyjnych. Teraz możesz być pewien, że nigdy nie przegapisz ulubionego programu. Sprawdź, czy masz odpowiedni wbudowany lub zintegrowany z komputerem sprzęt. Nero Live posiada prosty kreator instalacji, który przeprowadzi Cię przez instalację karty TV. Możesz używać nawet do 4 tunerów telewizyjnych równocześnie, ponadto Nero Live udostępnia wygodny tryb oglądania Picture-in-Picture.

 

 
Chciałbym uporządkować tysiące plików MP3, zgromadzonych na komputerze i stworzyć z nich listy odtwarzania. Czy Nero 9 może mi w tym pomóc? 
TAK. Nero 9 pomaga uzupełniać brakujące informacje o ścieżkach, dzięki czemu możesz układać własne listy odtwarzania z muzyki posortowanej na przykład według rodzaju, wykonawcy itd., i cieszyć się nią w pełni.

 

 
Mam kilka audiobooków Audible®, które chciałbym nagrać na płytę CD. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. Nero 9 pozwala na bezpośrednie nagrywanie audiobooków Audible®, dzięki czemu korzystanie z nich poza domem nie stanowi problemu.

 

 
Czy za pomocą Nero 9 mogę nagrać dane na płytę Blu-ray? 
Tak. Dzięki Nero 9 możesz nagrywać dane na płyty dowolnego formatu, takie jak CD, DVD czy Blu-ray.

 

 
Mam kilka porysowanych płyt, na których znajdują się osobiste zdjęcia i pliki wideo, ale nie mogę ich odczytać. Nie chciałbym ich stracić. Czy Nero 9 umożliwia odzyskanie takich materiałów z płyty CD? 
Tak. Nero 9 umożliwia odzyskiwanie plików z uszkodzonych lub częściowo nieczytelnych nośników, a także przywracanie pomyłkowo usuniętych plików ze wszystkich obsługiwanych typów płyt. Nero RescueAgent zapewnia kompleksową obsługę głównych systemów plików na nośnikach optycznych, urządzeniach USB, kartach pamięci, dyskach twardych czy dyskietkach. Zasadniczo niemal nie ma nośnika, z którego RescueAgent nie może odzyskać danych.

 

 
Chcę zabezpieczyć poufne dane przed nieuprawnionym dostępem. Czy Nero 9 może mi w tym pomóc? 
Tak. Dzięki zintegrowanej technologii SecurDisc możesz na kilka sposobów zabezpieczyć poufne dane przed nieuprawnionym dostępem. Więcej informacji o SecurDisc znajdziesz pod adresem www.SecurDisc.net.

 

 
Chciałbym zrobić zrzut dysku twardego na wypadek konieczności całkowitego przeinstalowywania systemu. Czy Nero 9 daje taką możliwość? 
Tak. W skład pudełkowej wersji detalicznej Nero 9 wchodzi Nero BackItUp 4, umożliwiający proste tworzenie płyt odzysku danych na wypadek awarii systemu. Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, Nero 9 umożliwia także ochronę kopii zapasowej hasłem.

 

 
Czy korzystając z Nero 9 mogę zaplanować wykonanie automatycznej archiwizacji moich danych na zewnętrznym dysku twardym? 
Tak. Planowanie wykonywania kopii zapasowych w Nero 9 jest proste. Przy pomocy prostego interfejsu kreatora Nero 9 poprowadzi Cię przez cały proces planowania, w którym możesz wybrać określony czas wykonywania kopii zapasowych oraz miejsce ich zapisywania. Wyjątkowo prosta w obsłudze funkcja automatycznej kopii zapasowej jest teraz dostępna bezpośrednio z poziomu centrum poleceń Nero StartSmart.

 

 
Czy Nero 9 umożliwia odtwarzanie HDTV? 
Tak. Nero 9 obsługuje wszystkie najnowsze cyfrowe standardy TV - od wersji Standard po High Definition. Możesz tworzyć dowolne kombinacja tunerów, Nero Live obsługuje do 4 tunerów, umożliwiając oglądanie i nagrywanie telewizji równocześnie. Fantastyczna opcja picture-in-picture oddaje w Twoje ręce kontrolę nad tunerami i programami widocznymi na pełnym ekranie.

 

 
Jest posiadaczem programu Quark 6.5. Czy ta wersja będzie współpracować z systemem Vista ? 
Program Quark 6.5 nie współpracuje z systemem Windows Vista. Aby korzystać z programu Quark na systemie Windows Vista należy zakupić upgrade no najnowszej wersji 8.

 

 
W programie QuarkXpress nie ma polskiego słownika. Czy jest jakiś upgrade wprowadzający polski słownik ?  
Program Quark można wyposażyć w odpowiednią nakładkę- Gwarek. Nakładka Gwarek zawiera słownik ortograficzny oraz sprawdza poprawność pisowni w zaznaczonym fragmencie dokumentu lub całej ramce. Pozwala na definiowanie własnych słowników przez użytkownika.

Programy firmy Quark

 

 
Jaka jest różnica między Sony Platinum 9 Pro Pack box a Pro Pack Mini-box ? 
Zawartość nośników oraz dokumentacji jest taka sama w przypadku wersji box i mini-box. Jedyna różnica jest w wielkości pudełka. Wersja mini-box jest wersją tańszą ze względu na zmniejszone koszty produkcji.

 

 
Czy pakiet Sony Vegas Movie Studio Platinum 9 Pro zawiera DVD Architect oraz Sound Forge Studio ? 
Zgodnie z informację od producenta w zestawie wraz z programem Sony Vegas Movie Studio Sony Vegas Movie Studio Platinum 9 Pro wchodzą:

  • DVD Architect
  • Sound Forge Studio
  • tematy Pro Pack Cinescore

 

 

AutoCad