Xnet.pl - oprogramowanie
Strona główna
O firmie
Jak zamówić
Regulamin
FAQ
Licencje
Kontakt


 
Informacja handlowa
 
42 632 23 32
[email protected]SYMANTEC
ABBYY
ADOBE
AUTODESK
COREL
MICROSOFT
PROGRAMY DLA EDUKACJI
INNE
Dystrybutor oprogramowania

FAQ

Najczęściej zadawane pytania / odpowiedzi
SymantecSymantec
Gdzie mogę uzyskać pomoc techniczną dotyczącą programów Symantec? 
Pomoc Techniczna firmy Symantec:
Kontakt: 0-800-311-12-69 lub 0-800-702-005

 

 
Kupiłem laptopa z 90-dniową wersją Norton Internet Security. Czy mogę zainstalować upgrade ? 
Po okresie 90 dni licencja na oprogramowanie Norton Internet Security wygasa. Komputer nie jest w pełni chroniony przez zagrożeniami. W przypadku posiadania wersji 90-dniowej wystarczy zakupić sam upgrade, który przedłuży ważność licencji o 1 rok.

 

 
Czy pakiety na 3-stanowiska mogą być instalowane na indywidualnych stanowiskach? Czy muszą pracować w sieci? 
Programy Norton Antivirus, Internet Security, Norton 360, itp mogą być instalowane na trzech niezależnych od siebie komputerach, nie muszą pracować w sieci. Należy jednak pamiętać iż programy muszą być zainstalowane w obrębie danej firmy lub gospodarstwa domowego.

 

 
Porównanie produktów z zakresu zabezpieczeń 
Symantec Norton - porównanie programów
  Norton 360  Norton Internet Security 2008  AntiVirus 2008  System Works Basic Edition 
 Do 3 komputerów  +  +    
 Zakup produktu uprawnia do pobierania aktualizacji systemu ochrony i korzystania z nowych funkcji przez cały okres obowiązywania odnawialnej subskrypcji* + + + +
Obejmuje usługę On-going Protection +
+
+  
Blokowanie hakerom dostępu do komputera +
+    
Zabezpieczanie systemu przed nieznanymi zagrożeniami +
+    
Usuwanie wirusów z wiadomości e-mail +
+ +
 
Blokowanie ataków robaków internetowych już w punkcie wejścia do systemu + + +
 
Uniemożliwianie programom typu „spyware” śledzenia działań użytkownika w sieci +
+ +  
Ochrona przed przejęciem kontroli nad komputerem przez aplikacje typu „spyware” + + +  
Zapobieganie kradzieży tożsamości + +
   
Sprawdzanie autentyczności witryn internetowych +
+    
Usuwanie niebezpiecznych elementów z pobieranych plików +
+ +  
Blokowanie podejrzanych programów + +    
Zezwalanie na łączenie się z Internetem tylko autoryzowanym programom + +    
Znajdowanie i rozwiązywanie problemów spowalniających pracę komputera +
    +
Usuwanie zbędnych plików zapisywanych w trakcie sesji internetowych oraz plików tymczasowych       +
Ochrona cennych plików w przypadku awarii komputera +      
Przywracanie uszkodzonych lub usuniętych plików i folderów +
     
Usługa bezpiecznej pamięci masowej dostępnej bezpośrednio** +      
Sporządzanie dokładnej kopii zapasowej wszystkich danych przechowywanych w komputerze +     +
Cofanie skutków nieprawidłowej instalacji oprogramowania +
    +

 

 
Na ile stanowisk komputerowych przeznaczony jest Norton 360 ? 
Pakiet przeznaczony jest na trzy stanowiska komputerowe w jednym miejscu/gospodarstwie domowym.

 

 
Aktualizacje oprogramowania z rodziny Norton 
Do czego jest uprawniony użytkownik?
Jako użytkownik oprogramowania z rodziny Norton z aktualną subskrypcją masz prawo do pobierania i korzystania z najnowszych wersji określonych produktów udostępnianych w trakcie obowiązywania subskrypcji. Aktualizacjami są objęte następujące produkty:
  • Norton AntiVirus 2006
  • Norton Internet Security 2006
  • Norton System Works 2006
  • Norton System Works Premier 2006
  • Norton AntiVirus 2007
  • Norton Internet Security 2007

Firma Symantec nieustannie rozszerza funkcjonalność oferowanych przez siebie rozwiązań w celu zoptymalizowania działania komputerów użytkowników oraz zapewnienia im jak najlepszej ochrony przed współczesnymi zagrożeniami bezpieczeństwa pochodzącymi z sieci, w tym witrynami internetowymi wykorzystywanymi do przeprowadzania ataków typu „phishing”, oprogramowaniem typu „spyware”, a także wirusami i hakerami.

Aktualizacje można pobrać w dowolnym momencie w czasie trwania subskrypcji. Użytkownicy mogą również w dalszym ciągu korzystać z aktualnie używanych aplikacji zabezpieczających, nie zmieniając ich funkcji przez pozostały okres obowiązywania subskrypcji. Subskrypcje można odnawiać zawsze wtedy, gdy dostępna jest usługa ich odnawiania.

 

 
Czy mogę ponownie zainstalować Nortona 2008 PL na nowym komputerze (wymiana sprzętu)? 
Można ponownie zainstalować.  Po instalacji nowego oprogramowania wprowadzając klucz, serwer zaczyta dane na podstawie numeru seryjnego pokazując przy tym ilość dni do wygaśnięcia subskrypcji.

 

 
Symantec Endpoint Protection - rozwiązanie biznesowe 
Symantec™ Endpoint Protection
Nowa generacja ochrony antywirusowej firmy Symantec

Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami Symantec Endpoint Protection łączy aplikację Symantec AntiVirus™ z zaawansowaną ochroną przed zagrożeniami, zapewniając najwyższy stopień ochrony komputerów przenośnych, stacji roboczych i serwerów przed destrukcyjnym oprogramowaniem. Rozwiązanie to chroni nawet przed najbardziej zaawansowanymi atakami, które wymykają się tradycyjnym zabezpieczeniom, takimi jak narzędzia typu „rootkit”, ataki typu „godzina zero” i ulegające zmianom oprogramowanie typu „spyware”. Oprogramowanie Symantec Endpoint Protection to nie tylko światowej klasy, najlepsza w branży ochrona przed wirusami i oprogramowaniem typu spyware, działająca na podstawie sygnatur — to także zabezpieczanie punktów końcowych sieci przed ukierunkowanymi i nowymi atakami przy wykorzystaniu zaawansowanych metod zapobiegania zagrożeniom. W rozwiązaniu tym zastosowano wszechstronne, aktywne technologie, które automatycznie analizują zachowania aplikacji i połączenia w sieci w celu wykrywania i blokowania podejrzanych działań.
Dostępne są także funkcje kontroli administracyjnej, które umożliwiają blokowanie określonych zachowań urządzeń i aplikacji uznanych za stwarzające wysokie ryzyko dla firmy. Określone zachowania mogą być blokowane nawet na podstawie lokalizacji użytkownika. Takie wielowarstwowe podejście znacznie obniża ryzyko, co pozwala uzyskać pewność, że zasoby firmy są bezpieczne. Symantec Endpoint Protection to uniwersalny produkt wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, które można włączać lub wyłączać w dowolnej chwili, zależnie od potrzeb. Punkty końcowe będą chronione niezależnie od tego, czy źródłem ataku jest mający złe zamiary pracownik firmy, czy osoba z zewnątrz. Rozwiązanie Symantec Endpoint Protection zwiększa ochronę i pomaga w obniżeniu całkowitego kosztu eksploatacji przez ograniczenie kosztów administracyjnych i nakładów związanych z zarządzaniem wieloma produktami zabezpieczającymi punkty końcowe sieci.

Zintegrowany agent jest administrowany z poziomu jednej konsoli zarządzania. Upraszcza to administrację punktami końcowymi dzięki możliwości jednoczesnej aktualizacji oprogramowania i reguł w wielu komputerach, ujednoliconej i scentralizowanej funkcji tworzenia raportów oraz jednemu programowi licencjonowania i wsparcia technicznego. Oprogramowanie Symantec Endpoint Protection jest łatwe do wdrożenia i instalacji. Firma Symantec oferuje szereg usług konsultacyjnych, edukacji technicznej i wsparcia, ułatwiających firmom przejście przez proces migracji i instalacji rozwiazania oraz zarządzania nim, a także pomagających im w wykorzystaniu pełnej wartości inwestycji. Przedsiębiorstwom zamierzającym zlecić monitorowanie zabezpieczeń i zarządzanie nimi zewnętrznym podwykonawcom firma Symantec oferuje również zarządzane usługi zabezpieczające, zapewniające bezpieczeństwo i ochronę w czasie rzeczywistym. Ujednolicone podejście do ochrony punktów końcowych sieci Główne zalety Bezpieczeństwo Wszechstronna ochrona — Integruje najlepsze technologie
powstrzymywania zagrożeń — pochodzących nawet od najbardziej przebiegłych hakerów — zanim sieć zostanie spenetrowana. Na bieżąco wykrywa i blokuje destrukcyjne oprogramowanie, w tym wirusy, robaki, konie trojańskie, programy typu „spyware”, „adware” i narzędzia typu „rootkit”. Aktywna ochrona — Nowa funkcja prewencyjnego skanowania w poszukiwaniu zagrożeń wykorzystuje wyjątkową technologię firmy Symantec do punktowej oceny dobrych
i niewłaściwych zachowań nieznanych aplikacji, co sprzyja wykrywaniu zagrożeń i eliminowaniu fałszywych alarmów bez potrzeby tworzenia konfiguracji opartych na regułach. Najlepsze w branży informacje o stanie zagrożeń — Oferowane przez firmę Symantec mechanizmy ochrony wykorzystują czołową w branży sieć Global Intelligence Network do pozyskiwania najbardziej aktualnych informacji o stanie zagrożeń w całym Internecie. Na podstawie tych informacji można podjąć działania zapewniające ochronę i pewność bezpieczeństwa w obliczu nowych ataków. Prostota Jeden agent, jedna konsola — Pełen zakres technologii bezpieczeństwa jest zintegrowany w jednym agencie i centralnej konsoli zarządzania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i możliwością tworzenia graficznych raportów z poziomu przeglądarki internetowej. Oprogramowanie umożliwia określanie i egzekwowanie reguł bezpieczeństwa w całej firmie w celu ochrony zasobów o krytycznym znaczeniu. Pozwala to uprościć zarządzanie oraz ograniczyć wykorzystanie zasobów systemowych. Dołączenie obsługi rozwiązania Symantec Network Access Control nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych agentów. Funkcje rozwiązania Symantec Network Access Control są automatycznie włączane w agencie i konsoli zarządzania przy zakupie licencji. Łatwość wdrożenia — Ponieważ wymagany jest tylko jeden agent i jedna konsola zarządzania, a oprogramowanie działa z wykorzystaniem istniejących inwestycji firmy w zabezpieczenia i infrastrukturę informatyczną, rozwią - zanie Symantec Endpoint Protection jest łatwe do wdrożenia i zainstalowania. Firmom zamierzającym zlecić monitorowanie zabezpieczeń i zarządzanie nimi zewnętrznym podwykonawcom firma Symantec oferuje zarządzane usługi zabezpieczające, zapewniające bezpieczeństwo i
ochronę w czasie rzeczywistym.

Niższy koszt eksploatacji — Rozwiązanie Symantec
Endpoint Protection pomaga w obniżeniu całkowitego kosztu eksploatacji przez ograniczenie kosztów administracyjnych
i nakładów związanych z zarządzaniem wieloma produktami zabezpieczającymi punkty końcowe. Upraszcza to administrację punktami końcowymi dzięki możliwości jednoczesnej aktualizacji oprogramowania i reguł w wielu komputerach, ujednoliconej i scentralizowanej funkcji tworzenia raportów oraz jednemu programowi licencjonowania i wsparcia technicznego.

Sprawność
Łatwość instalacji, konfiguracji i zarządzania — oprogramowanie Symantec Endpoint Protection umożliwia włączanie i wyłączanie oraz konfigurowanie poszczególnych technologii, tak aby najlepiej dopasować rozwiązanie do potrzeb przedsiębiorstwa. Możliwość obsługi rozwiązania Symantec Network Access Control — każdy punkt końcowy sieci staje się
„przystosowany do obsługi rozwiązania Symantec Network Access Control”, co eliminuje potrzebę wprowadzania dodatkowego oprogramowania kontrolującego dostęp do sieci w punkcie końcowym. Wykorzystanie istniejących technologii zabezpieczeń i inwestycji informatycznych — Oprogramowanie współdziała z innymi czołowymi dostawcami zabezpieczeń
antywirusowych, zapór ogniowych, systemów zapobiegania włamaniom i infrastruktur kontroli dostępu do sieci. Obsługiwane są także najpopularniejsze narzędzia instalacji oprogramowania, narzędzia do zarządzania poprawkami oraz narzędzia do zarządzania informacjami o bezpieczeństwie.

Główne cechy
Więcej niż program antywirusowy Ochrona przed wirusami i programami typu „spyware” — Program zapewnia doskonałą ochronę przed destrukcyjnym oprogramowaniem, w tym czołowe w branży funkcje ochrony przed wirusami, ulepszone zabezpieczenia przed oprogramowaniem typu „spyware” oraz nową funkcję blokowania narzędzi typu „rootkit”. W porównaniu z poprzednimi wersjami zmniejszono wykorzystanie pamięci oraz poprawiono wydajność, co umożliwia użytkownikom bezproblemową i efektywną pracę

 

 

AutoCad