Strona g?ówna

Oprogramowanie firmy Microsoft

« powrót
Visio Std 2013

Visio Standard 2013 PL

Zestaw nie zawiera nośnika instalacyjnego.

W programie Visio zaktualizowano szablony diagramów, dzięki czemu są atrakcyjniejsze i łatwiejsze w użyciu. Nowe style, motywy i inne przydatne narzędzia pozwalają skrócić czas potrzebny na sporządzenie rysunku.
Cena: 1256 zł + 23% VAT (1544,88 zł brutto)
Dostępność: w magazynie
Dostawa: kurier DPD
Zestaw Medialess License Kit:
  • zawiera kartę klucza produktu Microsoft (klucz produktu umożliwiający aktywację tylko jednego komputera PC)
  • nie zawiera nośnika, oprogramowanie do pobranie ze strony Microsoft.

 

 


Co nowego w programie Visio 2013

Zaktualizowane szablony diagramów
Wiele szablonów diagramów zostało zaktualizowanych i ulepszonych, w tym diagram osi czasu, podstawowy diagram sieci, szczegółowy diagram sieci oraz kształty podstawowe. Część szablonów diagramów ma obecnie nowe kształty i projekty, a ponadto można znaleźć nowe i zaktualizowane kontenery i objaśnienia.

Schemat organizacyjny
Szablon schematu organizacyjnego zawiera nowe kształty i style przeznaczone specjalnie dla schematów organizacyjnych. Ponadto dodawanie obrazów do wszystkich kształtów pracowników naraz jest o wiele łatwiejsze.

Przepływ pracy programu SharePoint
Nowy szablon przepływu pracy programu SharePoint obsługuje teraz etapy, kroki, pętle i akcje niestandardowe.
Obsługa standardu BPMN 2.0
Szablon notacji modelowania procesów biznesowych (BPMN, Business Process Modeling Notation) obsługuje standard BPMN w wersji 2.0, zgodnie z klasą zgodności analitycznej.


Szablony UML i baza danych
Szablon UML i szablon Baza danych są łatwiejsze w użyciu i bardziej elastyczne. Korzystają teraz z tej samej funkcji przeciągania i upuszczania co większość innych szablonów oraz nie wymagają wcześniejszego konfigurowania rozwiązań.


Formatowanie kształtów za pomocą efektów kształtów obiektów Office Art

Program Visio umożliwia teraz stosowanie do diagramów wielu opcji formatowania używanych w innych aplikacjach pakietu Office. Możesz formatować kształty przy użyciu gradientów, cieni, efektów 3-W, obrotów i innych opcji.

Dodawanie szybkiego stylu do kształtu
Szybkie style zapewniają kontrolę nad wyglądem pojedynczych kształtów, dzięki czemu można je wyróżnić. Zaznacz kształt i na karcie Narzędzia główne użyj galerii Szybkie style w grupie Style kształtów. Każdy styl składa się z kombinacji kolorów, cieni, odbić i innych efektów.


Dodawanie odmian do motywów
Oprócz nowych motywów umożliwiających dodanie do diagramu koloru, czcionek i efektów w programie Visio są dostępne Warianty dla każdego motywu. Wybierz wariant do zastosowania względem całej strony.

Duplikowanie całej strony
Sporządzenie kopii strony jest teraz o wiele łatwiejsze. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę strony i kliknij pozycję

Zastępowanie kształtu już znajdującego się na diagrami
Zastępowanie kształtów również jest łatwiejsze dzięki galerii Zmień kształt na karcie Narzędzia główne. Układ nie ulega zmianie, a wszystkie informacje zawarte w kształcie pozostają nienaruszone.
Nowe funkcje współpracy i współtworzenia


Współtworzenie diagramów jako zespół
Po przekazaniu diagramu do programu SharePoint lub usługi SkyDrive kilka osób może jednocześnie pracować nad tym samym diagramem. Wszystkie osoby mogą zobaczyć w czasie rzeczywistym, które kształty są edytowane. Przy każdym zapisie dokumentu wprowadzone zmiany są zapisywane z powrotem na serwerze, a na diagramie są wyświetlane zapisane zmiany pozostałych osób.


Komentowanie diagramów w konwersacjach z wątkami
Nowe okienko komentowania ułatwia dodawanie, czytanie i śledzenie komentarzy wprowadzanych przez recenzentów oraz odpowiadanie na nie. Dodawanie i śledzenie odpowiedzi na komentarze jest łatwe dzięki wątkom komentarzy, a w celu odczytania komentarzy lub dołączenia do nich wystarczy kliknąć dymek komentarza na diagramie.


Recenzowanie diagramów w sieci Web
Recenzenci mogą komentować diagramy, nawet jeśli nie mają zainstalowanego programu Visio. Diagramy zapisane w usłudze Office 365 lub w programie SharePoint można recenzować przy użyciu przeglądarki sieci Web.


Korzystanie z programu Visio na urządzeniach przenośnych z ulepszoną obsługą systemów dotykowych
Można czytać, komentować, a nawet tworzyć diagramy na tabletach obsługujących dotyk bez użycia klawiatury i myszy.


Korzystanie z jednego formatu plików na komputerze stacjonarnym i w sieci Web
W programie Visio diagramy są zapisywane w nowym formacie plików (vsdx), który jest formatem domyślnym na komputerze stacjonarnym i do przeglądania w przeglądarce w programie SharePoint. Nie musisz już zapisywać dokumentu w różnych formatach do różnych zastosowań. Program Visio obsługuje również odczyt i zapis w formatach vssx, vstx, vsdm, vssm i vstm.

 


Wymagania systemowe

Komputer i procesor
Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz lub szybszy, architekturze x86 lub 64-bitowej z zestawem instrukcji SSE2

Pamięć
1 GB pamięci RAM (32-bitowy)/2 GB pamięci RAM (64-bitowy)

Dysk twardy
2 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Wyświetlacz
Rozdzielczość 1366 x 768

System operacyjny
Windows 7, Windows 8, Windows Server 2008 R2 lub Windows Server 2012 z platformą .Net 3.5 lub nowszą

Karta graficzna
Sprzętowa akceleracja grafiki wymaga karty graficznej obsługującej sterownik DirectX 10

Wymagania dodatkowe
Przeglądarki Microsoft Internet Explorer 8, 9 lub 10; Mozilla Firefox 10.x lub nowsza wersja; Apple Safari 5 lub Google Chrome 17.x.

Urządzenie dotykowe jest wymagane do korzystania z obsługi wielodotykowej. Niemniej, wszystkie funkcje zawsze można obsługiwać przy użyciu myszy, klawiatury lub innego standardowego urządzenia wejściowego. Nowe funkcje dotykowe zoptymalizowano pod kątem systemu Windows 8.

Funkcje internetowe wymagają dostępu do Internetu. Mogą wystąpić opłaty.

Funkcja rozpoznawania mowy wymaga mikrofonu i urządzenia wyjściowego audio.

Konta Microsoft i Skype.