Strona g?ówna

Oprogramowanie firmy Microsoft

« powrót
SharePoint Workspace PL

SharePoint Workspace PL

Microsoft SharePoint Workspace 2010 jest to zmieniona wersja znanego z poprzedniej edycji Office 2007 programu Microsoft Groove
Cena: 623 zł + 23% VAT (766,29 zł brutto)
Dostępność: 3 - 5 dni
Dostawa: kurier DPD
Najczęściej zadawane pytania
Synchronizowanie bibliotek dokumentów programu SharePoint Server 2010 z programem SharePoint Workspace umożliwia dostęp do plików oraz wyświetlanie i edytowanie ich w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca za pomocą komputera. Obsługiwane są też listy, takie jak Dyskusja, Zadania i listy niestandardowe. Zsynchronizować można nawet listy usług łączności biznesowej, dzięki czemu można łatwiej uzyskać dostęp do systemu wewnętrznej bazy danych. Program SharePoint Workspace 2010 wprowadza całkiem nowe metody pracy z witrynami zespołów programu SharePoint.

Synchronizowanie z witrynami programu SharePoint

Wystarczy kilka kliknięć, aby zsynchronizować biblioteki i listy programu SharePoint na komputerze.

 • Dostęp do zsynchronizowanych bibliotek i list programu SharePoint na komputerze lokalnym, nawet bez połączenia z serwerem programu SharePoint.
 • Edytowanie zawartości bez łączenia się z serwerem programu SharePoint i zapisywanie zmian w pamięci podręcznej na czas oczekiwania na synchronizację.
 • Gwarancja automatycznej synchronizacji zmian z serwerem w momencie nawiązania z nim połączenia w trybie online.
 • Szybsze przekazywanie i pobieranie zawartości, ponieważ program SharePoint Workspace synchronizuje tylko zmiany, a nie cały dokument.
 • Pozostawanie na bieżąco. Kiedy pliki w witrynie programu SharePoint zostaną zmienione, w programie SharePoint Workspace będzie widoczna najnowsza wersja.
Dodawanie zawartości dzięki bezpośredniemu dostępowi do folderów

Dostęp do bibliotek dokumentów programu SharePoint można uzyskiwać tak, jakby były folderami lokalnymi systemu Windows.

 • Praca z plikami może się odbywać za pośrednictwem witryny programu SharePoint, pliki można przeglądać w folderach lokalnych, a nawet można zapisywać pliki z innych aplikacji w tych samych folderach.
 • Dodane pliki zostaną bezproblemowo zsynchronizowane z witryną programu SharePoint.1
Przeszukiwanie wszystkich dostępnych obszarów roboczych

Dzięki zaawansowanej integracji z usługą wyszukiwania systemu Windows można łatwo przeszukiwać kopie lokalne zawartości.

 • Kwerendy wyszukiwania można dostosować w celu otrzymania dokładniejszych wyników.
 • Wyszukiwanie można uruchamiać z poziomu paska uruchamiania, obszaru roboczego lub bezpośrednio za pomocą przycisku Start systemu Windows.
Skuteczniejsza współpraca

Po połączeniu się z programem SharePoint Server 2010 można wykonywać następujące czynności:

 • Korzystanie z funkcji kontroli ewidencjonowania i wyewidencjonowywania w celu ograniczania dostępu do opracowywanej zawartości.
 • Przeglądanie tytułu, znaczników i słów kluczowych dodanych do zawartości (za pomocą właściwości programu SharePoint), dzięki którym można łatwiej przeszukiwać i znajdować zawartość.
 • Wyświetlanie historii wersji, a nawet przywracanie wcześniejszych wersji, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Współtworzenie w programach Word 2010 i PowerPoint 2010.

Oprócz obszarów roboczych programu SharePoint można także używać obszarów roboczych programu Groove do współpracy bezpośrednio między członkami zespołu z zaawansowanymi zabezpieczeniami bez korzystania z programu SharePoint Server. Obszary robocze programu Groove to wspólne „równorzędne” obszary robocze, dobrze znane użytkownikom programu Microsoft Office Groove.

Obszary robocze programu Groove nadal mogą mieć jednego lub kilku uczestników i udostępniają szereg narzędzi usprawniających pracę, takich jak Dyskusja, Kalendarz i Dokumenty.

Dostępne są dwie wersje obszarów roboczych programu Groove: 2010 (wersja domyślna) i 2007 (wersja zapewniająca zgodność z programem Microsoft Office Groove 2007).

Każda wersja obszaru roboczego programu Groove umożliwia dodanie innego zestawu narzędzi. Należy pamiętać, że te dwie wersje obszarów roboczych wzajemnie się wykluczają i że mają zastosowanie następujące ograniczenia: Wszyscy uczestnicy obszaru roboczego w wersji 2010 muszą korzystać z programu Microsoft SharePoint Workspace 2010. Wszyscy uczestnicy obszaru roboczego w wersji 2007 muszą korzystać z programu Microsoft Office Groove 2007 lub Microsoft SharePoint Workspace 2010.

Łatwiejsze uzyskiwanie dostępu do odpowiednich narzędzi w odpowiednim czasie

Nowe i ulepszone funkcje ułatwiają zwiększenie produktywności, lecz tylko wtedy, gdy użytkownik wie, gdzie ich szukać, gdy są potrzebne. Tradycyjne menu i paski narzędzi zostały zastąpione przez Wstążkę, która udostępnia nowy, wizualny układ poleceń pogrupowanych w logiczny sposób na kartach, co ułatwia szybkie znajdowanie potrzebnych funkcji. Nową Wstążkę można dostosować do własnego stylu pracy.

Wstążka umożliwia ewidencjonowanie lub wyewidencjonowywanie zawartości i szybkie sprawdzanie wersji pliku. Nowy widok Microsoft Office Backstage™ umożliwia wyświetlanie paska uruchamiania lub wyszukiwanie zawartości. Teraz można dużo łatwiej dostosować środowisko pracy programu SharePoint Workspace 2010, korzystając z jednej wygodnej lokalizacji.

Dostęp do informacji z większej liczby miejsc za pomocą pakietu Office Mobile 2010

Program SharePoint Workspace Mobile 2010, dostępny w ramach pakietu Office Mobile 2010, umożliwia wykonywanie zadań przy użyciu telefonu z systemem Windows:

 • Wyświetlanie bibliotek dokumentów i list: szybkie nawiązywanie połączenia z serwerem programu SharePoint i korzystanie z zawartości z dowolnego miejsca.
 • Korzystanie z dokumentów za pośrednictwem telefonu: otwieranie dokumentów za pomocą pakietu Office Mobile bezpośrednio z poziomu programu SharePoint, edytowanie ich i łatwe zapisywanie z powrotem na serwerze.
 • Dostęp w trybie offline i synchronizowanie zmian: Dokument można zsynchronizować na telefonie w celu późniejszego użycia. W takiej sytuacji wszelkie zmiany są automatycznie zapisywane z powrotem w programie SharePoint.
 • Pozostawanie na bieżąco: zachowywanie kopii lokalnej synchronizowanego dokumentu, co pozwala być na bieżąco, jeśli członkowie zespołu wprowadzą w nim zmiany.2
 • Ciągła dostępność: całą zawartość, kalendarz i kontakty można wyświetlać także poza biurem.
1 Należy pamiętać, że administrator programu SharePoint może wprowadzić ograniczenia dotyczące dozwolonych typów i rozmiarów plików.

2 Program SharePoint Workspace Mobile 2010 jest dostępny w ramach pakietu Office Mobile 2010, który jest dostarczany razem z większością telefonów z systemem Windows (w wersji 6.5 lub nowszej). Pakiet Office Mobile 2010 można także kupić bezpośrednio za pomocą usługi Mobile Marketplace dostępnej w telefonie z systemem Windows.

Wymagania Systemowe Programu Microsoft Share Point Workspace 2010

Komputer i procesor     
Procesor 500 MHz lub szybszy
Pamięć    
256 MB pamięci RAM lub więcej
Dysk twardy    
1,5 GB wolnego miejsca na dysku
Wyświetlanie    
Monitor o rozdzielczości 1024 x 768 lub wyższej
System operacyjny    
Windows XP z dodatkiem Service Pack (SP) 3 (tylko w wersji 32-bitowej) lub Windows Vista z dodatkiem SP1, Windows 7, Windows Server 2003 R2 z analizatorem składni MSXML 6.0, Windows Server 2008 lub nowszy system operacyjny w wersji 32- lub 64-bitowej.
SharePoint    
Integracja z programem Windows SharePoint Services wymaga łączności z programem Microsoft SharePoint Server 2010.
Internet    
Program Windows Internet Explorer 7.0 lub nowszy, tylko przeglądarka 32-bitowa. Funkcje internetowe wymagają połączenia z Internetem.
Specyficzne dla programu SPW    

Przywrócenie poprzedniej wersji konta w programie Microsoft Office Groove 2007 po rozpoczęciu procesu uaktualnienia nie jest obsługiwane.
Specyficzne dla programu SPW    
Korzystanie z kont programu Sharepoint Workspace na kilku komputerach wymaga uaktualnienia do programu SharePoint Workspace 2010 na wszystkich tych komputerach.
Faks internetowy    
Faks internetowy jest niedostępny w systemach Windows Vista Starter, Windows Vista Home Basic i Windows Vista Home Premium.
Inne    
Funkcje i elementy graficzne produktu mogą się zmieniać w zależności od konfiguracji systemu.  Niektóre funkcje mogą wymagać dodatkowego lub zaawansowanego sprzętu albo łączności z serwerem (www.office.com/products).